کد خبر: 1BlaK زمان: 19:33 1398/04/05   بازدید: 34651

همان اول حس کردم برانکو نمی آید

باقری: در حد سرمربی گری پرسپولیس نیستم

پیشکسوت قرمزها می گوید اگر سرمربی جدید به حضور او تمایل داشته باشد در این تیم باقی خواهد ماند.

به گزارش "ورزش سه"، اولین تمرین پرسپولیسی ها در فصل جدید در حضور تنها عضو فنی کادرفنی پیشین این تیم برگزار شد و کریم باقری نفر اول تمرینات قرمزها در روزی بود که وضعیت کادرفنی همچنان نامشخص است. باقری با حضور در جمع خبرنگاران درباره اولین تمرین این تیم گفت: اولین تمرین تیم برگزار شد. تمام تلاش مان را می‌کنیم که خیلی خوب تمرین کنیم. همانطور که باشگاه اعلام کرد، تا روز شنبه سرمربی تیم معرفی می‌شود. تا زمان آمدن سرمربی تیم، این اجازه به من داده شد که با تیم کار کنم تا عقب نمانیم. خدا را شکر اکثر بازیکنان مان را در اختیار داریم. امیدوارم با یک برنامه خوب نتایج خوب سال‌های گذشته را در فصل جدید هم تکرار کنیم. در این چند سال نتایج به گونه‌ای بود که هواداران خوشحال بودند و این موضوع به خاطر آقای برانکو و همکارانش بود. امیدوارم مربی‌ای انتخاب شود که امسال هم همانند سال‌های گذشته خوب کار کنیم.


باقری در پاسخ به این سوال که آیا به شما پیشنهادی برای سرمربی گری ارائه شده است، افزود: به من پیشنهاد مربی‌گری ارائه نشده است چرا که من گفتم به هیچ عنوان در حد سرمربی‌گری پرسپولیس نیستم. اگر سرمربی جدید من را خواست در خدمت تیم هستم و در غیر این صورت مانند هر هواداری از تیم حمایت می‌کنم.


او درباره آینده خود در پرسپولیس بعد از حضور سرمربی جدید، تصریح کرد: هر سرمربی کادرفنی خودش را دارد و در این زمینه آزاد است. باشگاه اگر بخواهد در کنار تیم هستم و به این موضوع افتخار می‌کنم.
وی درباره روند مذاکرت قرمزها در ترکیه با سرمربیان جدید، تصریح کرد: تا جایی که می‌دانم با چند گزینه موردنظر خود صحبت کردند. باشگاه درخواستش را ارائه کرده و سه گزینه اصلی پاسخ خود را ارائه می‌دهند.

 


باقری با رد این موضوع که او در انتخاب سرمربی جدید به مدیران باشگاه مشورت داده است، گفت: با من مشورت نشده است و انتخاب مربی در اختیار باشگاه است. آن‌ها بهترین تصمیم را می‌گیرند.


او درباره علاقه قرمزپوشان به لژیونر شدن، تصریح کرد: بازیکنان ملی‌پوش تا دهم تیر استراحت می‌کنند. آقای رادوشوویچ به خاطر بیماری یکی، دو روز دیرتر در تمرینات شرکت می‌کنند. آقای انصاری هم امروز به توافق رسید. بازیکن غایبی نداریم.


باقری در ادامه درباره برنامه ای که برای تمرینات در نظر دارد، اضافه کرد: آقای برانکو نیست و ما برنامه خودمان را پیش می‌بریم. تا روز شنبه صبر می‌کنیم تا سرمربی تیم انتخاب شود.


باقری با قدردانی از پیشکسوتانی که او را برای سرمربی گری پیشنهاد کردند، افزود: من از آن‌ها تشکر می‌کنم اما اگر روزی بخواهم سرمربی شوم باید از تیم‌ها معمولی شروع کنم تا در تیم‌های بزرگ به دردم بخورد. در این چند سالی که با مربیان بودم، تجربیاتی به دست آوردم اما می‌دانید سرمربی‌گری در پرسپولیس سخت است. نه اینکه نتوانم اما دوست دارم از تیم‌های کوچک‌تر شروع کنم.


وی در ادامه در پاسخ به این سوال که آیا احساس کرده بودید که برانکو قصد بازگشت به ایران را ندارد، گفت: تا روزی که تمرینات برگزار شد، احساس کردم برانکو می‌خواهد برود. او همه وسایلش را جمع کرد. احساس کردم احتمالاً به ایران برنگردد. گفتم که او مشکلات با باشگاه را اعلام کرد و تشخیص داد در تیم دیگری کار کند. از همین جا از برانکو و همکارانش تشکر می‌کنم. او روزهای خوبی برای فوتبال ما رقم زد.


مربی پرسپولیس در پاسخ به این موضوع که هدایت تیم قهرمانی برای مربی بعدی سخت است، بیان کرد: بحث من این مسائل نیست که بتوانم یا نتوانم. همیشه و در همه جای دنیا مرسوم است که مربی قهرمان هم می‌رود و مربی جدید انتخاب می‌شود. انتظار دارم هواداران و مجموعه به مربی جدید هم زمان بدهند و مربی جدید آهسته آهسته تیم را بالا بیاورد و نظرات و دیدگاهش نسبت به تیم را اتخاذ کند.


او در واکنش به نقش خود در جمع آوری حواشی در تیم پرسپولیس، بیان کرد: من کار خاصی در تیم انجام ندادم. کوچک‌ترین کاری از دستم برآید برای تیم انجام می‌دهم. برایم مهم نیست که نفر اول یا سوم باشم. همین که در تیم گوشه‌ای از کار را بگیرم و کمک کنم، برایم اهمیت دارد. اگر امسال در تیم بودم، امیدوارم مثل سال‌های قبل در خدمت تیم‌مان باشم تا سرمربی راحت‌تر کار کند.


او همچنین اعلام کرد که باشگاه در آینده مطالبات او را پرداخت خواهد کرد و افزود:  فعلاً فرشاد احمدزاده جذب شده و بعد از آمدن سرمربی، زمان کافی برای  گزینه‌های دیگر وجود دارد.


باقری درباره گزینه های هدایت تیم، تصریح کرد: اجازه بدهید باشگاه این کار را انجام دهد و من کمک حال سرمربی تیم شوم.


او در پایان از حضور گل محمدی و دایی اظهار بی اطلاعی کرد.