کد خبر: b3XAk زمان: 19:45 1398/03/21   بازدید: 40283

ایران با ویلموتس،کمی آرام تر، کمی تهاجمی تر

شاید هنوز برای قضاوت در مورد ویلموتس و تاثیرات آن در تیم ملی خیلی زود باشد و از دو بازی دوستانه نمیتوان به نتیجه قطعی رسید ولی چند فاکتور  و تغییر مهم را میشود از سبک بازیِ تیم ملی متوجه شد.

 

به گزارش ورزش سه ، نکته اول آرامش روحی و روانی بازیکنان نسبت به دوران کارلوس کی روش است.بازیکنان با ذهنی آرام تر و بدور از حساسیتهای کاذب و خشونت بازی میکنند که نمونه آن انجامِ تنها ۳ خطا در بازی با کره جنوبی و عدم دریافت کارت زرد و قرمز میباشد.


همین تمرکز و آرامش در اجرای بدون نقص دستورات تاکتیکی کادر فنیِ تیم ملی و انجام بازی بهتر کمکِ شایانی میکند و از اعتراضات بی مورد به داور و رخ دادنِ اتفاقی شبیه به بازی با ژاپن جلوگیری می کند.

 


اما نکته دوم که کاملا مشهود است و سرمربی تیم ملی هم به آن اشاره کرد، میل به بازی هجومی در تیم است.هیچ کس منکر بازیهای خوب خط دفاع تیم کارلوس کی روش نیست، تیمی که حتی در مقابل تیمهای بزرگ دنیا هم خوب دفاع می کرد اما نقد همیشگی به تیم ملی بازی کنترلی شاگردان کی روش بود. 


 مارک ویلموتس نشان داد که کاملا اعتقاد به بازیِ تهاجمی دارد و این گرایش را از چیدمان ترکیب تیم و همچنین آماری که در پایان بازی با کره به ثبت رسیده، میتوان فهمید.در بازی ای که ما مهمان بودیم آمار مالکیت برابر داشتیم، بیشتر پاس دادیم و حتی شوت بیشتری به سمت دروازه کره جنوبی شلیک کردیم و کاملا برای حمله ها برنامه داشتیم.