کد خبر: 7zP8q زمان: 12:04 1398/03/05   بازدید: 15626

جام جهانی جوانان؛ شکست تیم های آسیایی

در روز سوم جام جهانی جوانان در لهستان دو نماینده آسیا در برابر حریفان خود شکست خوردند.

به گزارش "ورزش سه"، فوتبال آسیا با چهار تیم در جام جهانی زیر 20 سال در لهستان حاضر است که در روز سوم بازی ها کره جنوبی در برابر پرتغال یک بر صفر شکست خورد و عربستان هم در برابر فرانسه نتیجه بازی را با دو گل واگذار کرد. جالب اینکه در جام جهانی دوره قبل که در سال 2017 در کره جنوبی برگزار شد ایران با مربیگری امیر حسین پیروانی با پرتغال بازی کرد که دراین بازی تیم ایران در ثانیه های پایانی بازی و با گل به خودی دو بر یک بازنده شد.

 

اما دو نماینده دیگر آسیا هم در روز اول و دوم بازی ها به میدان آمدند که ژاپن در برابر اکوادور به نتیجه مساوی یک بر یک دست یافت و قطر هم 4 گل از تیم نیجریه خورد. نمایندگان فوتبال آسیا در اولین بازی عملکرد خوبی نداشتند. از 4 بازی و 12 امتیاز ممکن تنها یک تساوی و یک امتیاز به دست آمد و در سه دیدار تیم های آسیایی شکست خوردند و با این روند صعود به دور حذفی بازی ها شاید برای تیم های آسیایی غیر ممکن باشد.

 

گفتنی است جام جهانی جوانان در لهستان با حضور 24 تیم و در 6 گروه چهار تیمی در جریان است که در پایان مرحله گروهی 16 تیم به دور حذفی صعود خواهند کرد. تیم های اول و دوم هر گروه به همراه چهار تیم برتر سوم. در مرحله بعدی بازی ها حذفی می شود. ایران در دوره قبلی بازی ها یکی از 24 تیم شرکت کننده بود. نتایج روز سوم بازی ها از این قرار است:

 


*پرتغال 1 – کره جنوبی 0
*فرانسه 2 – عربستان 0
*پاناما 1- مالی 1
*آرژانتین 5 – آفریقای جنوبی 2