کد خبر: oy45Y زمان: 23:24 1398/02/22   بازدید: 45773

باید بیاید و شرط‌بندی را اثبات کند؛

شکایت رفعتی از معاون استقلال به کمیته اخلاق

رئیس دپارتمان داوری فدراسیون فوتبال از معاون ورزشی باشگاه استقلال به کمیته اخلاق شکایت می‌کند.

به گزارش "ورزش سه"، پس از آنکه در بازی شب گذشته استقلال برابر صنعت نفت آبادان، گل روح‌‌الله باقری مردود اعلام شد، مسؤولان، کادر فنی و تماشاگران استقلال به تیم داوری این دیدار اعتراض زیادی کردند و علی خطیر نیز اظهار نظری جنجالی در این باره داشت.

 

خطیر، معاون ورزشی باشگاه استقلال در بخشی از صحبت‌های خود با برنامه رادیویی تهران ورزشی عنوان کرده: «داور خط از ۵۰ متری پرچم بالا می‌برد. مساله شرط‌بندی در فوتبال ایران بی‌داد می‌کند. من آمار می‌دهم. به ازای هر بازی در ایران به مبلغ ۵ میلیون دلار شرط‌بندی می‌شود.»

 

اکنون داوود رفعتی، رئیس دپارتمان داوری فدراسیون فوتبال در مصاحبه با گل به این اظهار نظر خطیر واکنش نشان داده و اظهار کرده: «آدم‌هایی که فوتبالی نیستند، می‌آیند درباره شرط‌بندی حرف می‌زنند. این مسائل باید در کمیته اخلاق اثبات شود. همینطور نمی‌توان اظهار نظر کرد.»

 

او به شکایت از خطیر اشاره کرد و افزود: «من این کار را می‌کنم. از دبیرکل فدراسیون خواستم تا صحبت‌های ایشان(خطیر) را به کمیته اخلاق بفرستند. ایشان حتما باید بیایند و اثبات کنند. نمی‌شود همینطور بگوییم در یک بازی لیگ برتر ۵ میلیون دلار شرط‌بندی شود. این موضوع باید اثبات شود.»

 

رفعتی با تاکید بر اینکه داوران ما پاک و سالم هستند، گفت: اگر این مسائل بود، چرا استقلالی‌ها نیامدند بگویند در بازی با ماشین‌سازی بازیکن ما باید در دقیقه یک اخراج می‌شد؟ آن هم یک اشتباهی بود که به ضرر ماشین‌سازی پیش آمد.

 

رئیس دپارتمان داوری فدراسیون فوتبال یادآور شد: «داوری یک بازی به ضرر سپاهان، نساجی و ذوب‌آهن یا یک مسابقه دیگر به نفع آنها بوده است و این اتفاق برای همه تیم‌ها می‌افتد؛ نمی‌شود گفت که فقط یک تیم متضرر شده است؛ همه از موضوع داوری نفع و ضرر داشتند و این مسائل جزو بازی‌ها است.»