کد خبر: zqdAb زمان: 17:50 1398/02/20   بازدید: 14523

یوفا تضمین داد

ستاره آرسنال مشکلی برای سفر به باکو ندارد

اتحادیه فوتبال اروپا اطمینان داد که هنریک مخیتاریان، هافبک ارمنستانی تیم آرسنال مشکلی برای سفر به جمهوری آذربایجان برای بازی فینال لیگ اروپا نخواهد داشت.

به گزارش "ورزش سه"،  با پیروزی شب گذشته آرسنال و چلسی برابر رقبای خود، مشخص شد که بازی فینال لیگ اروپا میان این دو تیم و روز 29 ماه می (8 خرداد) در شهر باکو، پایتخت جمهوری آذربایجان برگزار خواهد شد.

در همین رابطه یوفا اطمینان داد که هنریک مخیتاریان، هافبک ارمنستانی تیم آرسنال می‌تواند به طور آزادانه وارد آذربایجان شود و هیچ مشکل امنیتی او را تهدید نخواهد کرد.

 

 

 

 

در گزارش اتحادیه فوتبال اروپا پس از انتشار اخباری پیرامون احتمال عدم همراهی هنریک مخیتاریان با تیم آرسنال در سفر به باکو به خاطر مشکلات سیاسی کشورهای جمهوری آذربایجان و ارمنستان آمده است: «ارسال نامه‌ها به فدراسیون‌های فوتبال، باشگاه‌ها و سفارت‌خانه‌ها با هدف اخذ ویزای بازیکنان شرکت‌کننده در رقابت‌های تحت کنترل یوفا در دیگر کشورها یک پروسه استاندارد برای این نهاد است. به همین خاطر یوفا و آرسنال درخواستی در این رابطه ارسال کردند و فدراسیون فوتبال آذربایجان تأکید کرد هنریک مخیتاریان هیچ‌گونه مشکلی برای سفر به باکو و اقامت در این کشور نخواهد داشت. البته تمام جوانب امنیتی نیز در نظر گرفته خواهد شد».

 

هنریک مخیتاریان در سال 2015 میلادی با تیم بورسیا دورتموند آلمان برای بازی برابر تیم گابالای جمهوری آذربایجان به این کشور سفر نکرد. او در مرحله گروهی فصل گذشته لیگ اروپا نیز در بازی آرسنال برابر تیم قره‌باغ جمهوری آذربایجان غایب بود.